Endret: 23. september 2015
IMG_00142

IPS-pilotene i Norge

IPS-pilotene i Norge

I 2012 ble det igangsatt systematisk pilotutprøving av individuell jobbstøtte (IPS) i Norge. Åtte pilotprosjekter ble etablert, hvorav seks av disse er med i et nasjonalt forskningsprosjekt. Her finner du kontaktinformasjon til alle prosjektene!

 

Individuell jobbstøtte Akershus:

Prosjekteier: Akershus Universitetssykehus HF,  avd. DPS Follo,  Åsenveien 3,1400 Ski

Prosjektleder: Hedda Mulholland,  mob 413 20 672, hedda.mulholland@ahus.no  

Andre kontaktpersoner: Ann Randi Haugen, mob: 975 67 773, arhu@ahus.no

 

Individuell jobbstøtte Nordland:

Prosjekteier: Nordlandssykehuset HF, Psykisk helse og Rusklinikken

Prosjektleder: Beate Brinchmann, Nordlandssykehuset, mob 41461774 Beate.Brinchmann@nordlandssykehuset.no)

Andre kontaktpersoner: Lene Hellesvik Hansen, Fylkeskoordinator NAV Nordland  mob 99448864 Lene.Hellesvik.Hansen@nav.no 

 

Individuell jobbstøtte Hordaland:

Prosjekteier: Helse Bergen HF

Prosjektleder: Susan Savides, NAV Arbeidsrådgivning Hordaland. Tlf.nr.: 920 77 440 (mob) / 53046154 Susan.Jennifer.Savides@nav.no

Andre kontaktpersoner: Arne Eriksen, Helse Bergen mob 95890575 arne.eriksen@helse-bergen.no

 

Individuell jobbstøtte Hedmark:

Prosjekteier: NAV Elverum

Prosjektleder: Erik Skramstad Uthus, NAV Elverum mob: 912 47 698 Erik.Skramstad.Uthus@nav.no

Andre kontaktpersoner: Knut Erik Bye mob 902 72 402 Knut.Erik.Bye@nav.no

 

Individuell jobbstøtte Oppland:

Prosjekteier: NAV Hadeland

Prosjektleder: Kine Nan Lium, NAV mob 911 40 564 kine.nan.lium@nav.no

Andre kontaktpersoner: Thomas Gulbrandsen, NAV Hadeland, mob. 907 42 765, Thomas.Gulbrandsen@nav.no

Les mer på deres hjemmeside

 

Individuell jobbstøtte Oslo:

Prosjekteiere: Diakonhjemmet sykehus, Voksenpsykiatrisk avdeling, Vinderen, Enhet for kunnskapsutvikling og NAV Oslo

Prosjektledere: Mette Grønli, Diakonhjemmet sykehus, mob 48995169  Mette Grønli (Mette.Gronli@diakonsyk.no) og Janne Køtterheinrich, Fylkeskoordinator NAV Oslo tlf 21067215/ mob 90094855 Janne.Katrine.Kotterheinrich@nav.no

 

Individuell jobbstøtte Vestfold:

Prosjekteier: NAV Vestfold

Prosjektleder: Inger Marie Pauli, NAV tlf 33512173/ mob 46419660 Inger-Marie.Pauli@nav.no

Andre kontaktpersoner: Jim S. Jacobsen tlf nr er 902 08 537 Jim.Steve.Jacobsen@nav.no

 

Individuell jobbstøtte Møre og Romsdal:

Prosjekteier: NAV Molde

Prosjektleder: Anita Johnsen, NAV Molde, tlf 70322357 /mob 93253740 Anita.Johnsen2@nav.no

Andre kontaktpersoner: Kirsti Korsbrekke Ringdal, Fylkeskoordinator NAV Møre og Romsdal, tlf 70320926/ mob 47276946 Kirsti.Korsbrekke.Ringdal2@nav.no

I de åtte pilotene er det ca. 25 jobbspesialister med en portefølge på inntil 20 deltakere hver. Jobbspesialistene er integrert i behandlingsteam, enten i kommunehelsetjensten eller i spesialisthelsetjenesten. Det er prøvd ut ulike tilnærminger når det gjelder ansettelser av jobbspesialister. De kan være ansatt både i helsetjenesten, NAV og tiltaksbedrift.

Kontaktpersoner i direktoratene:

Helsedirektoratet: Randi Rød Andersen (tlf. 810 20 050, dir. 24 16 30 91 Randi.Roed.Andersen@helsedir.no)

Arbeids- og velferdsdirektoratet: Kristin Vold Hjerpås (tlf. 41436271 Kristin.Vold.Hjerpas@nav.no)

Kommenter:

Mer om

ips

Les også

Ingen treff...
Aktuelt
Siste fra Kunnskapsbasen